wtorek 26.04.2022
Uczestnicy przedszkolnego pokazu Eko MOdy w Miejskim Przedszkolu nr 12
Uczestnicy przedszkolnego pokazu Eko MOdy w Miejskim Przedszkolu nr 12

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 12 zorganizowały pokaz Eko Mody.

Do obchodów Dnia Ziemi 2022 zostały zaproszone wszystkie miejskie przedszkola w Jarosławiu. W konkursie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 9 oraz Miejskiego Przedszkola nr 12. Głównym elementem obchodów był pokaz Eko Mody, podczas którego zaprezentowano stroje z reklamówek foliowych, worków, gazet, nakrętek i wielu innych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Prezentacja kolorowych, a co najważniejsze niezwykle pomysłowych kreacji, odbyła się na "wybiegu" z folii bąbelkowej.

Komisja konkursowa miała problem z wyłonieniem jednego zwycięzcy, dlatego też wszystkim uczestnikom przyznała równorzędne pierwsze miejsce.

Pomysł obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi spotkał się z ogromnym entuzjazmem najmłodszych, a połączenie zabawy z pogłębieniem wiedzy na temat ochrony naszej planety, wspaniałą lekcją.

Informacja/zdjęcia: Małgorzata Michno, Miejskie Przedszkole nr 12

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...