środa 4.05.2022
Uroczystości 3 Maja

Koncertem Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego "Jarosław" i mszą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się uroczystości Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Miejscem uroczystości był kościół NMP Królowej Polski, skąd przy akompaniamencie Orkiestry Dętej "Laudate Dominum" wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Konstytucji 3 Maja, pod którym delegacje i przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, miasta, powiatu, oragnizacji, stowarzyszeń, kombatantów, wojska i służb mundurowych złożyli wiązanki kwiatów.

W obchodach wzięli udział m.in. poseł i wiceminister Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Marcin Zaborniak - dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, prorektor ds. studenckich PWSTE w Jarosławiu Dorota Dejniak, dyrektor biura senatora RP Mieczysława Golby Marcin Malinowski, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch oraz wiceburmistrzowie Wiesław Pirożek i Dariusz Tracz, sekretarz miasta Jarosławia Magdalena Kapusta, skarbnik miasta Jarosławia Anna Gołąb, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka, starosta powiatowy Stanisław Kłopot i wicestarosta Mariusz Trojak, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor, radni miejscy i powiatowi.