poniedziałek 9.05.2022
Tydzień bibliotek
Tydzień bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzić będziemy ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022. To już XIX edycja akcji promującej czytelnictwo i biblioteki. Tegoroczne hasło “Biblioteka – świat w jednym miejscu” wskazuje bibliotekę jako miejsce wielu możliwości. „ … tu zebrana jest wiedza o wszystkim.

 

Tu można szukać odpowiedzi na pytania o literaturę i fizykę kwantową, o historię świata i wędkarstwo, o zmiany klimatyczne i twórczość El Greco. I żadne z tych pytań nie będzie głupie. Żadne nie pozostanie bez odpowiedzi. Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki ”.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników ciekawą ofertę. Po raz kolejny zapraszamy na Jarosławską Noc Bibliotek, podczas której zobaczyć będzie można wiele atrakcji, tj.: kabaret, występy artystyczne, wystawy malarstwa i rzeźby oraz projekcję filmową.

Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszeni zostali: aktorzy teatru „Baccalaureus”, kabaretu „Młodzi Duchem”, Zespół Piosenki Estradowej „Sway” i zespół taneczny „Balans”.

W Tygodniu Bibliotek odbędą się także spektakle „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej oraz „Serenada” Sławomira Mrożka. Dla wszystkich miłośników książki podróżniczej czeka wyjątkowa niespodzianka – spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem. Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Internetowa Akademia Umiejętności – wirtualny świat dla każdego” – to propozycja dla seniorów, którzy chcą nabyć umiejętności poruszania się w świecie nowych technologii.

Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej; nawiązując do tego wydarzenia, w Tygodniu Bibliotek odbędą się finały konkursów o twórczości pisarki.

Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały zajęcia czytelnicze i edukacyjne, które wprowadzą je w świat geograficznych odkryć, zagadek i ciekawostek przyrodniczych. Bedą to m.in.: „Mądre bajki z całego świata”, „Co w Rafie piszczy, czyli ocean bez tajemnic”, „Namiot obieżyświata”.

W świat literatury wprowadzą nas zabawy czytelnicze „Książkowa mapa nieba”, i „Świat na jednym regale” a także literackie zabawy facebookowe: „W moim świecie” i „Bestsellery przez dziurkę od klucza”.

W tym wyjątkowym tygodniu zapraszamy do biblioteki, na portal Facebook i stronę internetową,
z nadzieją, że odkryjecie tutaj wiedzę i umiejętności, literaturę i sztukę oraz zabawę – czyli świat
w jednym miejscu.

Już dziś zapraszamy! Szczegółowy program Tygodnia Bibliotek 2022 znajduje się w załączniku.

 

Partnerzy:

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu,

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu – Filia w Jarosławiu,

Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu,

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jarosławiu,

Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu,

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,

Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu,

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu,

 

Patronat honorowy:

Burmistrz Miasta Jarosławia,

Starosta Powiatu Jarosławskiego,

 

Patronat medialny:

Gazeta Jarosławska,

Twoja TV

 

 

Załączniki

  • Pobierz Program-Tydzień Bibliotek
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...