poniedziałek 9.05.2022
Spotkanie z Jarosławem Kretem
Spotkanie z Jarosławem Kretem

11 maja br. o godz. 17:00 (środa) zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem – dziennikarzem, fotoreporterem, globtroterem, prezenterem telewizyjnym i autorem książek podróżniczych.

 

Nasz gość studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. Prowadził autorski program telewizyjny Klub Podróżników, nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Należał do pierwszego założycielskiego składu redakcyjnego „National Geographic Polska”, a także do elitarnego Explorers Club.

Mówi o sobie: „Kocham podróże. Wszędzie spotykam fantastycznych ludzi, z niektórymi przyjaźnię się od lat. Czasem to misjonarz, czasem lokalny sprzedawca pamiątek, hotelarz, archeolog a nawet szaman. Lubię ludzi, rozmawiam z nimi, poznaję ich zwyczaje, wierzenia i codzienne życie. Ciągle smakuje świat. Są w nim magia, inspiracja i niesamowite emocje …”

 

Temat spotkania: „Podróże Jarosława Kreta”.
Czas i miejsce: 11 maja 2022 r. / godz. 17:00 / sala konferencyjna MBP w Jarosławiu (ul. ks. Jakuba Makary 1).
Wstęp wolny – Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...