Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Jarosławskiego.

Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim. Pomoc świadczona jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej

Tam znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:

  • Gdzie uzyskasz pomoc
  • Komu i w jakim zakresie przysługuje pomoc
  • Jak zapisać się na porady

Na stronie znajdują się również wzory dokumentów prawnych oraz edukacyjny kalendarz na 2022 rok.

Ponadto Stowarzyszenie Sursum Corda, które realizuje projekt przygotowało materiały informacyjne dla uchodzców z Ukrainy:

  1. Moduł z informacjami prawnymi: zawierający dane przydatne zarówno uchodźcom, jaki i udzielającym świadczeń w punktach - aktualizowane na bieżąco (dostępny TUTAJ)
  2. Informator dot. Systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji: zawierający zasady i możliwości korzystania z punktów NPP i NPO przez uchodźców, wraz z odnośnikiem do strony rejestracji oraz wykazu wszystkich punktów w Polsce,   specjalizujących się w prawie cudzoziemców i gdzie udzielana jest nieodpłatna pomoc w j. ukraińskim, rosyjskim lub angielskim (wersja UA dostępna TUTAJ  |  wersja PL dostępna TUTAJ)
  3. 10 e-plansz edukacyjnych dot. Systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji: (wersja UA dostępna TUTAJ |  wersja PL dostępna TUTAJ)
  4. Animowany, edukacyjny spot dot. Zasad korzystania i zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji: lektor PL + napisy UA dostępny TUTAJ)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...