Gmina Miejska Jarosław należy do strefy ekonomicznej - Europark Mielec

Z inicjatywy Starosty Jarosławskiego przy współpracy Burmistrza Miasta Jarosawia i Rady Miasta Jarosławia na terenie miasta Jarosławia utworzona została Specjalna Strefa Ekonomiczna. Strefa funkcjonuje od 14 stycznia 2004 r.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec - Podstrefa Jarosław

Podstrefa Jarosław SSE liczy ogółem 14,5 ha.

POMOC PUBLICZNA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W SSE EURO - PARK MIELEC

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC oferuje przedsiębiorcom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.

Pomoc publiczna w strefie stanowi pomoc regionalną udzielaną przedsiębiorcy z tytułu:

•     kosztów nowej inwestycji   - wielkość pomocy liczona jest jako iloczyn maksymalnej intensywności pomocy publicznej dla danego obszaru i kosztów inwestycji kwalifikujących się do objęcia pomocą,
  •     tworzenia nowych miejsc pracy - wielkości pomocy publicznej liczona jest jako iloczyn maksymalnej intensywności pomocy     publicznej dla danego obszaru i dwuletnich kosztów nowo zatrudnionych pracowników.

Maksymalna intensywność pomocy publicznej dla obszarów objętych mielecką strefą wynosi 50% dla przedsiębiorców dużych, dla średnich podwyższona jest o 10%, a dla małych o 20%.

Pozyskiwanie inwestorów

Przyjęta strategia rozwoju strefy wyznacza zasadnicze kierunki działań marketingowych mających na celu pozyskanie inwestorów krajowych i zagranicznych. Zakłada się pozyskanie następujących inwestorów:

-  strategicznych, angażujących duży kapitał inwestycyjny, wykorzystujących w istotnej części grunty strefy i zatrudniających znaczną ilość pracowników - inwestycje typu "green-field"; działalność tych inwestorów wpłynie znacząco na dynamikę i charakter rozwoju strefy,

-  średnich przedsiębiorców, którzy zagospodarują istniejący majątek strefy,

-  małych i średnich przedsiębiorców z województwa podkarpackiego i małopolskiego,

-  prowadzących działalność usługową (bez zezwolenia) na rzecz obsługi przedsiębiorców działających w strefie.