poniedziałek 13.06.2022

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.2022.559) Burmistrz Miasta Jarosławia przedstawia raport o stanie gminy, obejmujący podsumowanie działalności burmistrza w 2021 roku.

Rada Miasta Jarosławia zapozna się z raportem na sesji 27 czerwca. Po przedstawieniu raportu odbędzie się nad nim debata. W debacie, oprócz radnych, głos mogą zabrać również mieszkańcy miasta ( zgodnie z ust. 6 ww. artykułu). Dopuszczenie do głosu mieszkańca Jarosławia jest uwarunkowane koniecznością pisemnego zgłoszenia do przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia, popartego podpisami co najmniej 50 mieszkańców. 
Zgłoszenie wraz z podpisami powinno trafić do biura rady najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, w którym ma odbyć się debata nad raportem o stanie gminy.
W dniach 25-26 czerwca 2022 roku zgłoszenia do udziału w debacie będzie można wrzucać do skrzynki usytuowanej przy głównym wejściu do budynku ratusza.
Zgłoszenie (skan) można również przesłać mailowo na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl do 26 czerwca 2022 roku. 
Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszenia do przewodniczącego rady. Podczas debaty głos może zabrać 15 mieszkańców Jarosławia, chyba że rada podejmnie decyzję o zwiększeniu tej liczby. 
W związku z tym, bardzo prosimy osoby chcące wziąć udział w debacie (poprzez wcześniejsze pisemne zgłoszenie zamiaru udziału w debacie) o podanie numeru telefonu kontaktowego oraz adresu mailowego w celu sprawnego poinformowania o kolejności udziału.

Debata nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Jarosławia za 2021 rok odbędzie się na sesji Rady Miasta Jarosławia 27 czerwca 2022 r. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00

(wzór zgłoszenia udziału mieszkańca w debacie nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Jarosław za 2021 rok znajduje się w załączniku)

Załączniki

  • Pobierz Raport_o_stanie_Gminy_Miejskiej_Jarosław_za_2021.pdf
  • Pobierz Zgłoszenie udziału w debacie nad Raportem.docx
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...