poniedziałek 27.06.2022
Obchody święta 14. dywizjonu artylerii samobieżnej.
Obchody święta 14. dywizjonu artylerii samobieżnej.

Msza w intencji żołnierzy, defilada, odznaczenia i pokaz sprzętu wojskowego – tak przebiegała uroczystość święta 14 dywizjonu artylerii samobieżnej, która odbyła się 24 czerwca.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej w kościele pw. Chrystusa Króla. Następnie na terenie jarosławskiej jednostki odbył się okolicznościowy apel, a w jego ramach wciągnięcie na maszt flagi narodowej, odegranie hymnu państwowego.

Święto było okazją do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie wojskowe oraz podziękowań dla zaproszonych gości w dowód uznania za okazaną pomoc, wsparcie oraz rozpowszechnianie tradycji wojsk artyleryjskich. W uroczystości uczestniczył zastępca burmistrza Wiesław Pirożek, który w imieniu burmistrza Waldemara Palucha również odebrał takie podziękowanie. Ponadto wybranym artylerzystom, za okazane wsparcie służące umacnianiu dobrego imienia 14 das, wręczone zostały nagrody rzeczowe przyznane przez Burmistrza Miasta Jarosławia. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

W uroczystości uczestniczył dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusz Lewandowski, a także dowódcy wraz ze starszymi podoficerami dowództw batalionów i dywizjonów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...