środa 6.07.2022

Chcesz zobaczyć świat przez alko- i narko gogle lub wejść do symulatora dachowania? A może wolisz wykonać darmowe badania profilaktyczne lub skorzystać z nauki pierwszej pomocy w praktyce? Te i inne atrakcje dostępne będą podczas Pikniku Rodzinnego Strefa Bezpieczeństwa Compensy 9 lipca na jarosławskim Rynku. Serdecznie zapraszamy!

Zaplanowano wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), doświadczą dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach.

Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku, poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży.

Wykwalifikowani ratownicy będą uczyć pierwszej pomocy nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę przećwiczenia swoich umiejętności na fantomach. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka i tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

W ramach kampanii Compensa przekaże na ręce władz miasta defibrylator. Zapewnienie dostępu do urządzenia i edukacja w zakresie jego użytkowania ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Piknik realizowany jest w ramach kampanii prowadzonej przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.