piątek 29.07.2022

W dniu 1.08 2022 r. dokładnie w rocznicę godziny „W” o godz. 17.00 zawyją syreny alarmowe. Miasto Jarosław także i w tym roku planuje podtrzymać tradycję – syreny zostaną uruchomione na 1 minutę. Będą wyrazem oddania hołdu i uczczenia pamięci uczestników i cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego.

Włączone syreny i zatrzymujący się ludzie na ulicach polskich miast w geście hołdu dla żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego, zyskały na przestrzeni ostatnich lat wymiar symbolu, który wpisał się na trwałe w jego obchody rocznicowe.