wtorek 16.08.2022
Orkiestra Dęta

Z okazji jubileuszu, 15 sierpnia br., przy ołtarzu polowym przed bazyliką Parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu odbył się jubileuszowy koncert orkiestry.

Publiczność, która licznie zgromadziła się na placu, mogła usłyszeć między innymi utwór „Serce w plecaku” w wykonaniu Jagody Lis. Muzycy pod batutą Zbigniewa Brudka wykonywali popularne utwory. Publiczność miała również okazję podziwiać Scholę Dominikańską. Podziękowania z okazji rocznicy, na ręce Stanisława Ryznara, prezesa Stowarzyszenia Muzycznego „Laudate Dominum” Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum”, w imieniu burmistrza Waldemara Palucha, złożył zastępca Dariusz Tracz.

Historia Jarosławskiej Orkiestry sięga roku 1947, kiedy to przy bazylice Matki Bożej Bolesnej powstał chór i orkiestra. Później została ona przekształcona w Stowarzyszenie Muzyczne „Laudate Dominum” Jarosławska Orkiestra Dęta i przyjęła imię Antoniego Kulikowskiego, który był jej założycielem. Formacja liczy około czterdziestu członków. Uświetnia liczne wydarzenia, nie tylko na terenie powiatu, ale i całego województwa.

Patrycja Bartkiewicz