piątek 16.09.2022
Sprzątanie świata 2022
Sprzątanie świata 2022

Pod takim hasłem po raz 29. w Polsce rozpoczęła się dzisiaj akcja Sprzątanie Świata 2022. Burmistrz Waldemar Paluch, uczniowie szkół podstawowych i średnich, przedszkolaki, a także radni klubu "Wspólnie zmieniajmy Jarosław", sprzątali miejskie place, parki i osiedla.

Do akcji dołączyło także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Jarosławiu, odbierając zebrane śmieci w wyznaczonych punktach miasta. Do godz. 13.00 pracowncy Zakładu Oczyszczania Miasta odebrali tonę odpadów. Jak wszyscy podkreślają zaniedbanych miejsc w Jarosławiu jest coraz mniej, ale wciąż zdarzają się tzw. dzikie wysypiska. Gdy akcja pojawiła się w Polsce 29 lat temu z inicjatywy fundacji Czysta Ziemia, zaśmieconych miejsc było w kraju bardzo dużo, z roku na rok wzrasta świadomość ekologiczna, segregacja śmieci jest na coraz wyższym poziomie. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...