środa 21.09.2022

Dzięki znakomitym wcześniejszym startom Anna Brzyska, 17-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 w Cluj-Napoce.

Zawody w Rumunii trwają od 14 do 18 września br. Dwa miesiące temu Anna Brzyska wraz z koleżankami z reprezentacji Polski zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w Belgradzie. Z kolei rok wcześniej w Varażdinie wywalczyła dwa brązowe medale ME Juniorek – w deblu z Zuzanną Wielgos i mikście z Samuelem Kulczyckim. Jarosławinka w Rumunii wystąpiła we wszystkich trzech konkurencjach – w singlu, deblu z Zuzanną Wielgos i mikście z Szymonem Kolasą.

W eliminacjach gry pojedynczej trafiła do grupy 7, w której spotkała się z: Czeszką Zdeną Blaskovą, Litwinką Emiliją Riliskyte i Niemką Naomi Pranjković. Tę pierwszą pokonała 4:3 (-4, 12, 8, -6, -5, 9, 7), z Litwinką wygrała 4:1 (10, -6, 6, 2, 6), zaś z Niemką 4:2 (3, 6, -4, -6, 6, 10). Z kompletem zwycięstw awansowała do turnieju głównego. Tam wygrała z Rumunką Biancą Mei Rosu 4:1 (6, 9, 11, -9, 8) i w 1/8 finału spotkała się z Niemką Franziską Schreiner. Stoczyła ze starszą rywalką pasjonujący, siedmiosetowy bój. Po przegraniu pierwszego seta, potem odrobiła straty i dwukrotnie wyszła na prowadzenie – najpierw 2:1, następnie 3:2. Ostatecznie musiała uznać wyższość Niemki, przegrywając 3:4 (-7, 7, 8, -6, 7, -6, -6).

W grze deblowej w parze z Zuzanną Wielgos z AZS Politechniki Rzeszów najpierw uporały się z Portugalkami Ines Matos i Matilde Pinto 3:0 (5, 9, 8). Następnie pokonały  niemiecką parę Mia Griesel/Franziska Schreiner 3:2 (9, -9, -5, 7, 5), awansując do ćwierćfinału. Tam, po kapitalnym pojedynku, wygrały z rumuńskim duetem Ioana Sirgeorzan/Elena Zaharia 3:1 (6, 9, -9, 9). Dzięki tej wygranej zapewniły sobie co najmniej brązowy medal w deblu Młodzieżowych Mistrzostwa Europy! W półfinale musiały uznać wyższość Turczynek Ece Harac i Ozge Yilmaz 1:3 (-8, 9, -8, -9). Jarosławsko-rzeszowski duet stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Starego Kontynentu.

W mikście Anna Brzyska i Szymon Kolasa (AZS Politechnika Rzeszów) sklasyfikowani zostali na miejscach 9. – 16.

Warto dodać, że w poprzednim sezonie ligowym Anna (na zasadzie wypożyczenia) grała w pingpongowej kobiecej superlidze w barwach Akademii Zamojskiej Zamość, w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować zespół AZS PWSiP Łomża.

Informacja prasowa klubu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...