środa 21.09.2022
Wspólne zdjęcie z okazji otwarcia boiska w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu
Wspólne zdjęcie z okazji otwarcia boiska w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu

21 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu im. ks. Stanisława Konarskiego uroczyście otwarto przebudowane boisko szkolne. Koszt inwestycji to 646 648,23 zł brutto.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru przez szkolny poczet sztandarowy. Następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Zebranych powitała dyrektor szkoły Elżbieta Żurawska, która w swoim przemówieniu podziękowała za przebudowę boiska. Obiekt ma służyć dzieciom i młodzieży, a także mieszkańcom miasta. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły.

Ważnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi przez burmistrza miasta Waldemara Palucha, radnego i przewodniczącego Rady Dzielnicy nr 5 Sebastiana Koguta oraz członków Rady Dzielnicy: radnej Doroty Batiuk – Jankiewicz i Rafała Młynarskiego wraz z dyrektorem szkoły panią Elżbietą Żurawską. Przebudowa boiska jest przykładem dobrej współpracy dyrektora szkoły z Radą Dzielnicy nr 5 i wykorzystania kwoty miliona złotych, która co roku przeznaczana jest dla każdej z dzielnic na jej rozwój.

W ramach  inwestycji wykonano wymianę podbudowy oraz nawierzchni ze sztucznej trawy z zamontowaniem dwóch bramek z siatkami, zamontowano nowe piłkochwyty, 20 krzesełek oraz kosz na śmieci. Ponadto wykonano demontaż istniejącego oświetlenia z rozdziałem energii elektrycznej i montażem czterech nowych masztów z lampami oświetleniowymi.

Patrycja Bartkiewicz

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...