piątek 30.09.2022

W związku z niezgodnymi ze stanem faktycznym sformułowaniami przekazanymi przez Urząd Miasta Jarosławia do publicznej wiadomości, zamieszczamy sprostowanie.

Do komunikatu prasowego  przekazanego mediom przez Urząd Miasta Jarosławia wkradł się błąd polegający na użyciu niezgodnego ze stanem faktycznym sformułowania, iż „rada miasta zgodziła się na zaciągnięcie przez burmistrza miasta kolejnego kredytu w wysokości 14 mln zł”. W rzeczywistości Rada Miasta Jarosławia, wobec wysokiego wzrostu cen energii elektrycznej w ostatnim okresie, zgodziła się na zaciągnięcie przez Burmistrza Miasta Jarosławia zobowiązania finansowego wykraczającego poza rok budżetowy 2022 w kwocie 14 mln zł. Zobowiązanie to dotyczy kosztów kompleksowej dostawy w 2023 roku energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji), potrzebnej do realizacji zadania własnego gminy obejmującego m.in. oświetlenie ulic, a także prąd dla szkół, przedszkoli, jednostek kultury czy urzędu miasta. Należy podkreślić, iż kwota 14 mln zł nie dotyczy pożyczki ani kredytu dla miasta.

Za pomyłkę przepraszam
Dorota Wilk,