wtorek 4.10.2022
Sala narad jarosławskiego ratusza

3 października odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarosławia, na której procedowano kilka uchwał oraz wnioski o odwołanie wiceprzewodniczącego rady oraz przewodniczącego Komisji Infrastruktury Technicznej.

Gmina Miejska Jarosław złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Jarosławia" w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Wniosek o dofinansowanie został zaakceptowany do dofinansowania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach projektu przewidziano m.in. modernizację systemu monitoringu miejskiego, zadania z zakresu poprawy zagospodarowania przestrzeni publicznej (malowanie pasów na przejściach dla pieszych, wycinka gałęzi drzew i krzewów, ustawienie tablic edukacyjnych i informacyjnych) oraz realizację działań edukacyjno-profilaktycznych. Radni zaakceptowali realizację tego zadania.

Ponadto ze względu na charakter i zagospodarowanie, ul. Rynek została wyłączona z użytkowania jako droga publiczna. Rada zgodziła się również na przystąpienie do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta przy ulicy Kamiennej", a także przyjęła Strategię Rozwoju Miasta Jarosławia na lata 2021-2027.

Z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jarosławia został odwołany radny Wiesław Strzępek. Rada odwołała również z funkcji przewodniczącego Komisji Infrastruktury Technicznej, radnego Marcina Nazarewicza i wybrała nowego przewodniczącego, radnego Krzysztofa Kipera.