piątek 4.11.2022

Burmistrz Miasta Jarosławia informuję, że Gmina Miejska Jarosław przystąpiła do programu dystrybuowania węgla po preferencyjnych cenach na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych ( Dz.U.2022 r., poz. 2236).

W związku z tym prosimy zainteresowanych mieszkańców o składanie wniosków o zakup preferencyjny węgla w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w  Jarosławiu ul. Słowackiego 34  w godz. od 8.00 do 15.00.  

Druki wniosku dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarosławiu,  Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia oraz na stronach internetowych tych instytucji.

Wnioski powinny zawierać imię, nazwisko, adres nieruchomości, liczbę kilogramów/ton węgla, dane kontaktowe informację (nr telefonu lub adres e-mail) informację, czy wnioskodawca dokonał już zakupu preferencyjnego wraz z podaniem ilości paliwa stałego nabytego w ramach zakupu preferencyjnego.

Zgodnie z  ustawą, gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w bieżącym roku oraz kolejnych 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

O kolejnych etapach postępowania będziemy informować na bieżąco.

Wzór wniosku na preferencyjny zakup węgla znajduje się w załączniku.

Załączniki

  • Pobierz Wzór wniosku o zakup preferencyjny węgla.docx
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...