czwartek 1.12.2022

W jarosławskich szkołach podstawowych odbywają się "Spotkania z Mistrzem" w ramach projektu "Szkoła z Pasją". Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w niezwykłych spotkaniach z wybitnymi sportowcami, artystami i muzykami.

Są wśród nich między innymi zwycięzcy programu Mam Talent, mistrzowie świata, rekordziści i zdobywcy rekordów Guinnessa w różnych dyscyplinach. Twórcą projektu jest rzeszowski sportowiec Krystian Herba -   wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w trialu rowerowym. Na świecie znany jest jako człowiek, który skacząc na rowerze po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. Ma na swoim koncie zdobycie najwyższych drapaczy chmur w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Dubaju, Chinach i Australii. Należą do niego aktualne rekordy Guinnessa w ilości schodów pokonanych na rowerze (3461 – Willis Tower w Chicago) oraz w ilości schodów pokonanych na rowerze w ciągu 1 minuty (119 – Atomium w Brukseli, Belgia). 

"Mistrzem", który odwiedzi nasze szkoły prezentując swoją pasję będzie Szymon Skalski, który dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Świata, wygrał Mistrzostwa Europy, 8 razy zwyciężał w Pucharze Polski (wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle czyli w trikach piłkarskich), 40 razy stał na podium w turniejach najwyższej rangi, a swoje umiejętności prezentowałem w 35 krajach.    

Cykl spotkań rozpoczął występ Krystiana Herby z "Mistrzem" w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego. Wydarzenie prowadził Grzegorz MR.ROBOT Pittner - V-ce Mistrz Europy w Popping'u (rodzaj tańca). Oprócz możliwości zobaczenia Szymona Skalskiego w akcji na żywo uczniowie usłyszeli także historię o jego pasji. Dowiedzieli się również jak to się stało, że chłopak mieszkający w małej wsi w Małopolsce został najlepszym zawodnikiem na świecie.

Spotkania mają  charakter edukacyjny i odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie miasta. Ich celem jest też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów.

 

Wydz. Oświaty i Sportu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...