piątek 2.12.2022

Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie na kwotę 424 000 zł na ważne działania, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W projekcie o wartości niemal 500 000 zł zaplanowano m.in. 5 wyniesionych przejść dla pieszych, 3 wyświetlacze prędkości i miasteczka rowerowe dla szkół.

 5 wyniesionych przejść dla pieszych:

- na ul. Konfederackiej (obok Szpitala)

- ul. Konfederacka (obok siedziby miejskiego żłobka)

- ul. Chrobrego (obok Zakładów Mięsnych Sokołów oraz w odległości ponad 100 metrów od Urzędu Skarbowego i Oddziału Celnego w Jarosławiu)

- ul. Spytka z Jarosławia (obok Szkoły Podstawowej nr 6)

- ul. Legionów (obok Miejskiego Przedszkola Nr 3)

W 3 lokalizacjach pojawią się wyświetlacze prędkości:

- ul. 3-go Maja (obok zakładu LEAR Corporation)

- ul. 3-go Maja (przejście dla pieszych pomiędzy dużym osiedlem mieszkaniowym a Kościołem i drogą do SP nr 10),

- ul. Krakowska (przejście dla pieszych pomiędzy cmentarzem komunalnym a przystankiem autobusowym)

Powstaną też:

- stacjonarne miasteczko rowerowe przy SP nr 7, czyli kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze

-mobilne miasteczka rowerowe – 5 sztuk - przy szkołach podstawowych nr 1, 2, 6, 9 i 10

Środki zewnętrzne pochodzą z programu:

INWESTYCJE W INFRASTRUKTURĘ PROGRAM OPERACYJNY INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014 – 2020 PRIORYTET: III ROZWÓJ SIECI DROGOWEJ TEN-T I TRANSPORTU MULTIMODALNEGO DZIAŁANIE: 3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T Tytuł projektu Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Mieście Jarosław poprzez wyznaczenie, wyniesienie i doposażenie przejść dla pieszych oraz doposażenie szkół podstawowych w narzędzia edukacyjne.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...