poniedziałek 9.01.2023
Kaplica cmentarna - stan po remoncie

Dobiegają końca prace remontowe kaplicy i budynku gospodarczego przy głównej bramie wjazdowej cmentarza komunalnego przy ul. Krakowskiej w Jarosławiu. Jeżeli pogoda będzie dopisywała, prace powinny być skończone do połowy stycznia.

Dobiegają końca prace remontowe kaplicy i budynku gospodarczego na cmentarzu komunalnym przy ul. Krakowskiej, zwanego przez jarosławian cmentarzem nowym. Zakres prac remontowych obejmuje konserwację dachów obydwu budynków oraz wykonanie nowej elewacji. Środki na ten cel przeznaczone są z budżetu miejskiego w kwocie blisko 130 tys. złotych. Jest to III etap zadania pod nazwą „Remont i przebudowa zespołu głównej bramy wjazdowej cmentarza komunalnego przy ul. Krakowskiej w Jarosławiu”. Nekropolia przy ul. Krakowskiej została założona na początku XX wieku. Pierwsze pochówki na cmentarzu pochodzą z 1906 roku. Aleja główna z najstarszymi pomnikami nagrobnymi podlega prawnej ochronie konserwatorskiej.

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta