W czwartek, 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych.

Depresja może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia.

Zachęcamy do obejrzenia materiału edukacyjnego, przygotowanego przez Mental Benefits Sp. z o.o. Ile osób w Polsce choruje na depresję?  Ile osób na świecie choruje na depresję? Jakie są objawy depresji? Jak leczyć depresję? Czy antydepresanty są uzależniające? Ile osób umiera na depresję? Na te i inne pytania odpowiedzi odnośnie choroby jaką jest depresja – znajdziecie w materiale.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...