Burmistrz Miasta Jarosławia informuje, że od dnia 18 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wzór deklaracji stanowi załącznik do Uchwały Nr 955/LXXII/2023 Rady Miasta Jarosławia z dnia 28 grudnia 2023r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław.

Zmiana wzoru deklaracji była konieczna ze względu na zmianę wysokości zwolnienia w opłacie, przysługującego każdemu członkowi rodziny wielodzietnej posiadającemu Kartę Dużej Rodziny. Od dnia 1 stycznia 2024r. wysokość zwolnienia została zwiększona do 40 % opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na każdego członka rodziny wielodzietnej.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana jest bez wezwania, w terminach:

1) do dnia 10 lutego, za styczeń i luty danego roku,

2) do dnia 10 kwietnia, za marzec i kwiecień danego roku,

3) do dnia 10 czerwca, za maj i czerwiec danego roku,

4) do dnia 10 sierpnia, za lipiec i sierpień danego roku,

5) do dnia 10 października, za wrzesień i październik danego roku,

6) do dnia 10 grudnia, za listopad i grudzień danego roku.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi może być wnoszona gotówką w kasie Urzędu Miasta Jarosławia lub przelewem na indywidualny rachunek bankowy, który nadawany jest przy składaniu deklaracji.

Załączniki

  • Pobierz Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...