piątek 24.02.2023
Jubileusz 5-lecia powstania Dziennego Domu Seniora

Dzienny Dom Seniora przy ul. Dolnoleżajskiej powstał w 2018 roku, jako pierwsza taka placówka w Jarosławiu, 23 lutego obchodził jubileusz 5-lecia działalności. Dla podopiecznych to szansa na wyjście z domu, spotkanie się z osobami w podobnej sytuacji i skorzystanie z najróżniejszych zajęć. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, że tego domu miałoby nie być – zdecydowanie mówią uczestnicy jubileuszowej uroczystości.

Uroczystość była okazją do podziękowań, zarówno dla osób zaangażowanych w powstanie i funkcjonowanie placówki, jak i dla samych jej podopiecznych.

- Gratuluję decyzji o udziale w zajęciach domu seniora. Ogromnie cieszę się, że widzę Państwa w tak dobrej kondycji – pełnych optymizmu i energii do działania. To wspaniały jubileusz, który udowadnia, że warto było organizować takie placówki w naszym mieście – mówił burmistrz Waldemar Paluch.

Słowa uznania skierowano również do Grażyny Gwóźdź, kierownik Domu Seniora, która na co dzień czuwa nad poprawnych funkcjonowaniem placówki, i która jak sama stwierdziła: - Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, że tego Domu miałoby nie być. Tego wyjątkowego miejsca, które stało się dla naszych Seniorów drugim domem, gdzie realizują oni swoje pasje, wykorzystują umiejętności i rozwijają zainteresowania w różnorodnych działaniach, gdzie mają swoją przestrzeń, w której czują się bezpiecznie i mogą aktywnie spędzać czas. Po 5 latach naszej działalności mogę powiedzieć, że Seniorzy, dzięki działalności takiej placówki jak nasza, czują się potrzebni, zauważeni i docenieni.

Częścią wydarzenia był występ artystyczny w wykonaniu podopiecznych placówki. Oto fragment wiersza pt. „Nasz nowy dom”, który został zaprezentowany przez autorkę Janinę Bosak:

Tu na chwilę zapominasz
o monotonii życia
I upływie czasu
Gdy potrzebujesz
Wsparcia
Ktoś poda Ci dłoń
Szczery uścisk
Sprawi, że
Wszystko jest
Tak łatwe
Radosne

Dzienny Dom "Senior+" przy ulicy Dolnoleżajskiej 16, był pierwszą taką placówka w Jarosławiu. Obecnie funkcjonuje również Dzienny Dom "Senior+" na Placu Mickiewicza 18, Klub "Senior+" przy ulicy 3-go Maja 48 oraz Klub "Senior+" na os. Jagiellonów 1.