Wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miejskiej Jarosław, dotyczącymi wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania oświetlenia miejskiego na terenie Jarosławia.

Celem konsultacji było poznanie stanowiska mieszkańców Gminy Miejskiej Jarosław w sprawie zaproponowanych wariantów rozwiązań oszczędnościowych możliwych technicznie do realizacji. Konsultacje objęły obszar Gminy Miejskiej Jarosław i przeprowadzane były w terminie od dnia 25 stycznia 2023 roku do 28 lutego 2023 roku,  z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego, w wersji papierowej i elektronicznej, stanowiącego załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 15/2023 Burmistrza Miasta Jarosławia z dnia 23 stycznia 2023 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miejskiej Jarosław, dotyczących wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania oświetlenia miejskiego na terenie Jarosławia.

W dniu 28 lutego 2023 roku o godzinie 23.59 zakończyło się zbieranie formularzy konsultacyjnych w ramach prowadzonych przez Gminę Miejską Jarosław konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miejskiej Jarosław, dotyczących wprowadzenia rozwiązań oszczędnościowych w odniesieniu do sposobu wykorzystania oświetlenia miejskiego na terenie Jarosławia.

Rozkład głosów ważnych na poszczególne 3 warianty:

  1. Wariant I   – 18,81%
  2. Wariant II  – 72,28%
  3. Wariant III – 8,91% (Wśród innych pomysłów najpopularniejsza była propozycja zastosowania w oświetleniu ulicznym technologii LED, a także montaż czujników ruchu.

Największym poparciem mieszkańców Jarosławia, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych, cieszył się wariant II, tj. ograniczenie działania oświetlenia ulicznego w postaci wyłączenia co drugiej latarni (za wyjątkiem miejsc newralgicznych, np. okolic przejść dla pieszych). Za tym rozwiązaniem opowiedziało się niemal 73% jarosławian, którzy złożyli kompletny, poprawny formularz konsultacyjny.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...