czwartek 23.03.2023
Nowa siłownia w jarosławskim Katoliku

Nad sposobami promocji i rozwijania szkolnictwa katolickiego zastanawiano podczas spotkania dyrektorów szkół katolickich archidiecezji przemyskiej, które zorganizowano w katolickim LO im. Sł. B. Anny Jenke w Jarosławiu. Burmistrza Waldemara Palucha reprezentował zastępca Dariusz Tracz.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu kształci licealistów od ponad pięciu lat. Pierwsza klasa liczyła na początku 19 uczniów, a obecnie w murach jarosławskiego „Katolika” uczy się 128 licealistów. Trzy lata temu liceum otrzymało imię Sł. B. Anny Jenke. Szkoła szybko zyskała renomę, w tym roku po raz kolejny jest na liście rankingowej najlepszych liceów według „Perspektyw” - liceum zajmuje 2. miejsce wśród szkół powiatu jarosławskiego i 25. w województwie podkarpackim. Uczniowie katolickiego LO otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów, MEN, Samorządu Województwa Podkarpackiego i in.  W dniu 22 marca 2023 r. jarosławski „Katolik” stał się miejscem spotkania dyrektorów szkół katolickich archidiecezji przemyskiej. Współorganizatorami wydarzenia były Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: JE abp Adam Szal Metropolita Przemyski, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu ks. prał. Waldemar Janiga kurator oświaty Małgorzata Rauch, członkini Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Dariusz Tracz, starosta Stanisław Kłopot, wicedyrektor PCEN Zbigniew Hamielec, proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała ks. prałat Marian Bocho. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy szkół katolickich archidiecezji przemyskiej, w tym Prywatnej Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanej im. M. Darowskiej w Jarosławiu. Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu ks. prał. Waldemar Janiga wygłosił konferencję pt. „Szkoła katolicka - czyli jaka?” Podczas spotkania zostały także poświęcone sale dydaktyczne, w tym pracownia językowa.

Więcej o szkole TUTAJ

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta