piątek 24.03.2023
Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

10 par małżeńskich świętowało wczoraj (23 marca) Złote Gody - jubileusz 50-lecia małżeństwa, a 1 para Diamentowe Gody, czyli 60-lecie ślubu. Jubilaci spotkali się w sali ślubów Urzędu Miasta Jarosławia na uroczystym wręczeniu Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

- Z ogromną radością i prawdziwym wzruszeniem witam Was, Szanowni Jubilaci, drodzy małżonkowie, którzy od ponad pół wieku, a niektórzy od ponad 60 lat, trwacie przy złożonej sobie przysiędze – mówiła witając Jubilatów Ewa Rokoszyńska - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Małżeństwa świętujące 50 i więcej wspólnie przeżytych lat nagradzane są w naszym kraju specjalnym odznaczeniem „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznawanym  przez Prezydenta RP. Wczoraj medale z rąk zastępcy burmistrza Dariusz Tracza oraz wójta gminy Jarosław Elżbiety Grunt odebrało osiem par małżeńskich: pięć z Jarosławia oraz trzy z gminy Jarosław i Pawłosiów. Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Wśród dostojnych jubilatów znaleźli się: Joanna i Tadeusz Bajorscy (Diamentowe Gody), Stanisława i Marian Domszy, Janina i Alfred Niemczyccy, Barbara i Janusz Tarnawscy, Zofia i Jan Słysz, Zofia i Edward Tabin, Zdzisława i Józef Mrozowicz, Maria i Longin Kupiszewscy, Krystyna i Ryszard Blok, Zofia i Stanisław Pajda, Janina i Henryk Tarnawscy.

- Chciałbym bardzo serdecznie Państwu podziękować za waszą wspólna drogę, podziękować za to, że stanowicie taki wzór, wyjątkowy przykład dla naszych wspólnot samorządowych, ale przede wszystkim też dla młodego pokolenia – z uznaniem zwrócił się do Jubilatów zastępca burmistrza Dariusz Tracz. Życząc jednocześnie kolejnych wspólnych lat przeżytych w zdrowiu i szczęściu.

Odznaczone pary małżeńskie otrzymały również dyplomy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Nie odbyło się bez tradycyjnego toastu i mini koncertu w wykonaniu solistek z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki pod kierownictwem Wiktora Maruta.

Niebawem odbędą się kolejne jubileusze i zostaną wręczone kolejne Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.