środa 29.03.2023

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek, 31 marca 2023 r., w Rejestrze Dowodów Osobistych będą prowadzone prace techniczne. W związku z tym załatwianie spraw z zakresu dowodów osobistych oraz nadawania numeru PESEL ze statusem UKR w tym dniu będzie odbywało się do godz.13.00.

Ma to bezpośredni związek ze zmianami ustawowymi wchodzącymi w życie 1 kwietnia i koniecznością zmiany oprogramowania systemów informatycznych. Dotyczy to wszystkich urzędów gmin i miast w kraju. 

1 kwietnia 2023 roku wchodzi w życie zmiana ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 185). W związku z tym  konieczne jest dostosowania systemu teleinformatycznego, w którym prowadzony jest rejestr obywateli Ukrainy i Rejestr Dowodów Osobistych w zakresie stosowanych mechanizmów szyfrowania i wniosków o dowody.

Dlatego wszystkie sprawy związane z wydawaniem dowodów osobistych i nadaniem numerów PESEL będą przyjmowane 31 marca  tylko do godziny 13.00.

Przepraszamy za utrudnienia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...