Jarosławska Karta Dużej Rodziny

Jarosławska karta Dużej Rodziny została powołana uchwałą Rady Miasta Jarosławia nr 706/LXIII/2014 z dnia 24 marca 2014 r.

Jarosławska Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Jarosławia pod wspólnym adresem, w której rodzice/opiekunowie mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci do 18. roku życia lub do 25. roku życia w sytuacji, gdy dziecko uczy się lub studiuje. JKDR przysługuje także opiekunom w/w dzieci oraz osobom pełniącym pieczę zastępczą nad dziećmi w wieku do 18. roku życia lub 25. roku życia w sytuacji, gdy dziecko uczy sie lub studiuje. JKDR przysługuje także rodzinnym domom dziecka pełniącym opiekę nad minimum trojgiem dzieci.

Prawo do posiadania kart mają dzieci własne, przysposobione, współmałżonka oraz dzieci, wobec których toczy sie postępowanie o przysposobienie oraz dziecko, które znajduje sie pod opieką prawną do końca roku kalendarzowego, w którym osiągnęło 18 lat lub 25 lat życia w przypadku pobierania nauki lub studiowania. JKDR nie przysługuje dziecku pozostającym w związku małżeńskim, nawet jesli ma mniej niz 25 lat i studiuje lub uczy się.

Wniosek o przyznanie Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny składa się za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta