poniedziałek 22.05.2023

Jedyna w swoim rodzaju Noc Zwiedzania Rynku w tym roku zorganizowana została w sobotę, 20 maja i tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Noc Zwiedzania Rynku cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Podczas wyjątkowego wydarzenia, niedostępne na co dzień, ale bardzo ciekawe miejsca, tradycyjnie już otworzyły swoje podwoje. Zwiedzać można było m.in. ratusz, a dokładnie gabinet burmistrza, w którym włodarz i jego zastępca wyjaśniali, czym zajmują się na co dzień, następnie przyjrzeć się pięknie zaaranżowanej Sali Narad, w której obraduje Rada Miasta Jarosławia, a na koniec wycieczki wejść stromymi schodami na wieżę zegarową i podziwiać z tej perspektywy fascynująca panoramę Jarosławia.

Mimo niemałych kolejek, nie brakowało chętnych do zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej im. prof. Feliksa Zalewskiego, Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu. Grupy oprowadzali przewodnicy z Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek. Na scenie wystąpili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu,  Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław”, a w podsieniach kamienicy Rynek 13 wspólnie z Piotrem i Andrzejem Nahorniakami śpiewano turystyczne piosenki. Na płycie rynku można było spotkać Annę Ostrogską i Wilhelma Orsettiego, damy dworu oraz szlachciców z Samodzielnego Oddziału Hetmana Jana Karola Chodkiewicza w Zarzeczu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...