środa 31.05.2023
Rowerowa stolica Polski
Rowerowa stolica Polski

W czerwcu rozpoczynamy rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zapraszamy do wkręcenia się w zabawę na świeżym powietrzu, potrzebny jest tylko rower, smartfon i chęci.

Jarosław dołączył do kilkudziesięciu miast Polski borących udział w akcji Aktywne Miasta. Zapraszamy do zdobywania kilomatrów dla jarosławia. Aby wejść do gry należy pobrać aplikację mobilną https://www.aktywne.miasta.pl/p/24-regulamin-aplikacji-, zarejestrować się w zakładce Miasto Jarosław. 

Zachęcamy do udziału dorosłych, dzieci i młodzież, amatorów i zawodowców! Kilometry zliczają się przy każdym treningu z aplikacją, nie musimy być w Jarosławiu, ważne, że kręcimy kilometry dla Jarosławia :-)

Pomysłodawcą akcji jest Miasto Bydgoszcz, a w tym roku Jarosław walczy o tytuł z 61 innymi miastami. Idea ciekawa, propoagująca aktywność na świeżym powietrzu. Jak podaje organizator idea Rowerowa Stolica Polski, powstała na wzór Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC) stworzonej przez Miasto Bolonia we Włoszech w 2017 r. Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, jazdy rowerem, wdrażanie idei smart city w miastach.  

Dołączmy do wspólnej zabawy! 

Iwona Międlar Biuro Burmistrza Miasta

Załączniki

  • Pobierz ABC rywalizacji o puchar rowerowej stolicy Polski
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...