środa 13.09.2023

Jarosław przyłącza się do ogólnopolskiej jubileuszowej akcji Fundacji Nasza Ziemia! 15 września br. w teren ruszą przedszkolaki oraz uczniowie jarosławskich szkół, ale liczymy również na udział naszych mieszkańców i zapraszamy! W tym roku działamy pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Przed nami finał 30. akcji „Sprzątanie świata – Polska". W tym roku łączymy siły pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jarosławia do włączenia się w to przedsięwzięcie. Akcja potrwa do niedzieli 17 września.

Jeśli każdy z nas posprząta swój kawałek, wspólnie posprzątamy całą Polskę. Może to być skwer przed blokiem, podwórko, najbliższy zieleniec, własne osiedle czy ulica. Warto dać dobry przykład, a przede wszystkim zwrócić w aktywny sposób uwagę na potrzebę dbania o środowisko każdego dnia! To najlepsza wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Akcja „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację i promowanie wolontariatu.

Od 1994 roku, w trzeci weekend września, wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp.


 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...