piątek 22.09.2023
Dzień bez Samochodu - mobilne miasteczko rowerowe
Dzień bez Samochodu - mobilne miasteczko rowerowe

Dzisiaj przypada Światowy Dzień bez Samochodu, inicjatywa mająca promować proekologiczne idee, a także zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez auta w miastach. W tym dniu uczniowie jarosławskich szkół mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na mobilnym miasteczku rowerowym, którego zakup jest częścią projektu realizowanego przez Urząd Miasta.

Sześć jarosławskich szkół podstawowych (SP nr 1, 2, 6, 7, 9, 10) otrzymało mobilne miasteczka rowerowe. To kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze. Uczniowie niektórych szkół już dzisiaj, w Dniu bez Samochodu, mogli przetestować miasteczko i przejechać po nim rowerem czy hulajnogą, zaś najmniejsze pociechy dzięki niemu poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Zakup miasteczek rowerowych został zrealizowany w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Mieście Jarosław poprzez wyznaczenie, wyniesienie i doposażenie przejść dla pieszych oraz doposażenie szkół podstawowych w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

Fotorelacja na facebooku - Urząd Miasta Jarosławia

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...