wtorek 24.03.2020

Jarosławski pakiet dla przedsiębiorców to realne wsparcie w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Poinformował o nim dzisiaj Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który od kilku dni prowadził rozmowy z przedsiębiorcami, aby wybrać możliwie najskuteczniejsze rozwiązania wspierające lokalny biznes i miejsca pracy. "Mam nadzieję, że te proponowane działania zminimalizują koszty wszechobecnej pandemii i przede wszystkim zapobiegną likwidacjom miejsc pracy. Liczę także na to, że zostaną wprowadzone zmiany w prawie, które pozwolą samorządom na poszerzenie oferty pomocy dla przedsiębiorców, bowiem nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych środków" - podkreśla burmistrz.

Rusza jarosławski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców, a w nim:

• Możliwość odroczenia opłat i podatków lokalnych, w tym od nieruchomości czy środków transportu   o 3 miesiące   lub   rozłożenie ich na raty.
  • W wyjątkowych i najtrudniejszych sytuacjach umorzenie zaległości podatkowych.
  • Dla przedsiębiorców, którzy musieli zawiesić działalność w lokalach miejskich obniżka czynszu   na 1 zł miesięcznie od lokalu przez 3 miesiące.

Ze względu na stan prawny, który nie uwzględnia rozwiązań systemowych, by skorzystać z udogodnień pakietu każdy przedsiębiorca powinien INDYWIDUALNIE złożyć wniosek. Szczegóły wkrótce na www.jaroslaw.pl i profilu FB Urzędu Miasta Jarosławia.

"Za nami pierwszy okres walki z koronawirusem i jak widać to dopiero początek starcia. Widzimy, że jedyną drogą do jego pokonania jest jak najszersza kwarantanna. Zamknięte są szkoły, uczelnie, instytucje kultury, ale i sklepy różnych branż, restauracje, firmy usługowe. To trudny czas dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla przedsiębiorców, którzy niestety musieli zawiesić prowadzenie swojej działalności i z dnia na dzień stracili możliwość uzyskiwania przychodów. A przecież przedsiębiorcy to także pracodawcy zapewniający wielu ludziom miejsca pracy i tym samym środki do życia. Wsparcie przedsiębiorców leży więc w dobrze pojętym interesie społecznym. Różne kroki w tej materii podjął już rząd. Chciałbym, aby nasz samorząd również dołączył do tych działań. W ostatnich dniach przeprowadziłem wiele rozmów z przedsiębiorcami i mając na uwadze potrzebę zachowania miejsc pracy, chciałbym pomóc przedsiębiorcom - oczywiście w ramach posiadanych uprawnień i kompetencji"   - wyjaśnia burmistrz.

KBM