piątek 21.08.2020

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, powiat jarosławski od 21 sierpnia br. ponownie znajduje się w żółtej strefie, która objęta jest dodatkowymi obostrzeniami.

Dotyczą one targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia będzie poddawana bieżącej analizie i ewentualnym modyfikacjom dwa razy w tygodniu.

Zasady dotyczące zakrywania nosa i ust w „strefie żółtej” nie zmieniają się, podobnie jak te związane z przebywaniem na terenie kościołów, czy korzystaniem z transportu zbiorowego, usług hotelarskich, kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu, aquaparków i basenów. Niezmiennie obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób.

Aktualne ograniczenia to:

• organizacja kongresów i targów: limit 1 osoba na 4 metry kwadratowy,
  • wydarzenia sportowe: 25 proc. widowni,
  • wydarzenia kulturalne: 25 proc publiczności, na otwartej przestrzeni limit 100 osób,
  • gastronomia: 1 osoba na 4 metry kwadratowe,
  • wesołe miasteczka, parki rozrywki: 1 osoba na 10 metrów kwadratowych
  • siłownie: 1 osoba na 7 metrów kwadratowych
  • kina: 25 proc. publiczności
  • wesela, inne uroczystości rodzinne, imprezy: maksymalnie 100 osób

Wszelkie informacje związane z koronawirusem można znaleźć na stronie www.gov.pl oraz stronie WSSE w Rzeszowie.