poniedziałek 24.08.2020

W porządku obrad sesji zaplanowanej na 25 sierpnia 2020 roku znalazło się 19 projektów uchwał. Wszystkie zyskały poparcie większości radnych.

Przyjęto do realizacji zadanie publiczne pn. „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w Jarosławiu” w ramach rządowego „programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” na wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych w pobliżu Parafii Królowej Polski i obok Parafii Chrystusa Króla oraz organizację zajęć edukacyjno-profilaktycznych dla osób starszych oraz dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i przedszkolach w Jarosławiu.

Rada Miasta Jarosławia wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2020 w celu zorganizowania przetargu na dostawę energii elektrycznej na lata 2021-2022 w celu oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław.

Określono średnią cenę jednostki paliwa w Gminie Miejskiej Jarosław w roku szkolnym 2020/2021 roku, co związane jest z dowozem dzieci niepełnosprawnych na zajęcia szkolne oraz z kwestią kosztów dowozu w przypadku, gdy dziecko/dzieci dowożone są przez rodziców/opiekunów prawnych. Kilka uchwał dotyczyło gospodarki nieruchomościami, m.in zgody na nabycie nieruchomości położonej przy ul. Poniatowskiego w Jarosławiu, która jest obecnie w zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji, we władaniu Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Obecnie możliwe jest nabycie tej nieruchomości na rzecz Gminy Miejskiej Jarosław w drodze sprzedaży za 1% wartości, czyli udzieleniu bonifikaty w wysokości 99%. Nieruchomość zostanie zagospodarowana we współpracy PWSTE w Jarosławiu do utworzenia Centrum Popularyzacji Nauki.

Radni wyrazili zgodę na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu”, złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”.

Przekazano środki na opracowanie dokumentacji projektowej na utworzenie nowego żłobka w mieście.

Wprowadzono również zmiany w budżecie Miasta Jarosławia na 2020 rok, głównie w celu realizacji zadań w zakresie przebudowy dróg gminnych w 2020 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...