środa 26.08.2020

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na obchody upamiętniające ofiary II wojny światowej. Uroczystość odbędzie się 1 września przy Pomniku Walk i Męczeństwa, (ul. Słowackiego). Rozpocznie się o świcie, o symbolicznej godzinie 4.45.

W tym roku mija 81 lat od wybuchu II wojny światowej. Dla upamiętnienia milionów ofiar oraz prawdziwych bohaterów, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na miejskie obchody. Ich czas i miejsce są symboliczne - o świcie, 1 września przy Pomniku Walk i Męczeństwa (ul. Słowackiego). Uroczystość rozpocznie się o godz. 4.45, piętnaście minut wcześniej zapłonie znicz.

Program uroczystości

godz. 4.30 - zapalenie znicza,
godz. 4.45 - oficjalne rozpoczęcie uroczystości:
- podniesienie flagi RP,
- odśpiewanie Hymnu Narodowego,
- Apel Pamięci,
- salwa honorowa,
- złożenie kwiatów.

Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Obchody organizowane są w warunkach rygoru sanitarnego. Prosimy o stosowanie obowiązujących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

***

Pomnik Walk i Męczeństwa upamiętnia obrońców Ojczyzny, którzy oddali życie na ziemi jarosławskiej w latach II wojny światowej. Został ustawiony przy ul. Słowackiego w 1966 r., w hołdzie i ku wiecznej pamięci Polaków.

Treść na plakacie:

1939

BURMISTRZ MIASTA JAROSŁAWIA WALDEMAR PALUCH ZAPRASZA NA OBCHODY UPAMIĘTNIENIA OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ

1.09.2020 r. POMNIK WALK I MĘCZEŃSTWA (ul. Słowackiego)
godz. 4.30 ZAPALENIE ZNICZA godz. 4.45 GŁOWNA CZĘŚĆ UROCZYSTOŚCI

W PROGRAMIE:
PODNIESIENIE FLAGI RP
APEL PAMIĘCI
ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO
ZŁOŻENIE KWIATÓW
SALWA HONOROWA

ORGANIZATOR: BURMISTRZ MIASTA JAROSŁAWIA