czwartek 27.08.2020

Od 27 sierpnia dostępne są wyniki oceny zgłoszonych przez mieszkańców projektów do Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Jarosław na 2021 rok. 50 inicjatyw otrzymało ocenę pozytywną, 4 negatywną. Autorzy projektów ocenionych negatywnie do 3 września mogą się jeszcze odwołać.

W tym roku jarosławianie zgłosili do budżetu obywatelskiego 54 projekty. W kat. A wpłynęło 5 projektów, w kat. B - 5 projektów, w kat. C - 8 projektów, w kat. D – 8 projektów, w kat. E – 28 projektów. Do 24 sierpnia br. komisja powołana przez burmistrza miasta dokonała oceny – 50 projektów otrzymało ocenę pozytywna, 4 – negatywną.

Lista dostępna jest poniżej w załączniku
na www.bip.jaroslaw.um.gov.pl

oraz tablicy ogłoszeń urzędu

Projekty sprawdzane były pod względem:

• spełniania wymogów formalnych,
  • zgodności z prawem oraz zasadami określonymi w uchwale nr 263/XX/2020 Rady Miasta Jarosławia z dnia 24 lutego 2020 r.
  • adekwatności pełnego szacunkowego kosztu realizacji projektu i jego przypisania do danej kategorii projektów,
  • wykonalności technicznej, w tym możliwości realizacji w ramach jednego roku budżetowego,
  • zachowania terminu złożenia projektu,
  • sposobu złożenia,
  • dokonania złożenia przez uprawniony podmiot,
  • sporządzenia projektu z wykorzystaniem odpowiedniego wzoru formularza,
  • wypełnienia formularza z danymi projektu w sposób kompletny (wypełnione zostały wszystkie pola obowiązkowe) i poprawny (wpisy w poszczególnych punktach zawierają niezbędne informacje),
  • załączenia listy z podpisami mieszkańców popierających projekt, zawierającej wymaganą liczbę podpisów,
  • zawieranie się kosztów szacunkowych projektu w przedziale określonym dla wskazanej przez wnioskującego kategorii projektów.

W przypadku zastrzeżeń do oceny projektu, do 3 września br. autor może zwrócić się o ponowną weryfikację. Odwołanie do burmistrza miasta można złożyć papierowo do skrzynki podawczej (przy wejściu do ratusza) lub elektronicznie na adres e-mail: kancelaria@um.jaroslaw.pl.

Po rozpatrzeniu odwołań (do 10 września) zostanie opublikowana ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania oraz odrzuconych, z podziałem na kategorie A, B, C, D i E.

Głosowanie ruszy najpóźniej 11 września. Od tego momentu będą prowadzone działania promocyjno-informacyjne budżetu obywatelskiego i projektów dopuszczonych do głosowania. 6 października będzie ostatnim dniem głosowania, a najpóźniej 22 października poznamy zadania wybrane przez mieszkańców do realizacji w przyszłym roku.

• Pobierz BO2021 - lista projektów ocenionych przez komisję.pdf
  • Pobierz Uchwała nr 263 z dnia 24 lutego 2020 r..pdf