piątek 28.08.2020

Do udziału w projekcie zachęca również burmistrz Waldemar Paluch. Każda z gmin, której mieszkańcy zaangażują się i oddadzą swój głos, otrzyma sfinansowane przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej maszty i flagi.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia mieszkańców w bezpiecznym głosowaniu online.
 
„Pod biało-czerwoną” to projekt, którego celem jest uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęta do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami, a szczególnie godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
 

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, Organizatorzy przewidują udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo tutaj.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...