piątek 28.08.2020

Nowy rok szkolny 2020/2021 to również nowe wytyczne przeciwepidemiczne dla wszystkich placówek oświatowych. Urząd Miasta Jarosławia, we współpracy z dyrektorami placówek, opracował regulaminy funkcjonowania od 1 września 2020 r. szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków.

Ministerstwo Edukacji wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministrem Zdrowia opracowało wytyczne dla szkół i placówek, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r. Mają one zastosowanie do organizacji pracy szkół i placówek, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wytyczne zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z: organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Główną wytyczną jest bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń. Uczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek. W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły. Szczegóły oraz materiały do pobrania w artykule - Bezpieczny powrót do szkół – dowiedz się więcej

 

Obowiązkiem dyrektorów poszczególnych placówek jest zapewnienie od 1 września 2020 r. odpowiedniej organizacji pracy i nauki. Dla jarosławskich szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków zostały przygotowane  regulaminy funkcjonowania w czasie epidemii koronawirusa. Dokumenty powstały we współpracy dyrektorów placówek z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia.

Poniżej udostępniamy regulaminy dla jarosławskich placówek oświatowych!

 

Załączniki

  • Pobierz Regulamin funkcjonowania jarosławskich przedszkoli i żłobków w czasie epidemii COVID–19.pdf
  • Pobierz Regulamin funkcjonowania jarosławskich szkół podstawowych w czasie epidemii COVID–19.pdf
  • Pobierz MEN - prezentacja Bezpieczny powrót do szkół.pdf
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...