poniedziałek 5.10.2020

Kolejny udany tydzień w LOTTO Superlidze mają za sobą tenisiści stołowi Sokołów S.A. Jarosław. Zespół z Podkarpacia wygrał w minionym tygodniu z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:2 i pokonał w derbach województwa Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1.

Jarosławian do zwycięstwa nad niepokonanymi dotychczas graczami z Bydgoszczy poprowadził duet Kou Lei-Paweł Chmiel. Ukrainiec wygrał z Japończykiem Asuką Machim 3:0, a Paweł Chmiel pokonał najlepszego aktualnie gracza miejscowych – Viacheslava Burova 3:1. Kou i Chmiel przypieczętowali triumf Sokołowa S.A. wygrywając w grze podwójnej z parą Artur Grela/Patryk Jendrzejewski.

Jeszcze lepiej jarosławianie zaprezentowali się podczas niedzielnych derbów Podkarpacia, pokonując Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1.. Po raz kolejny popis znakomitej gry w szeregach gospodarzy dał Kou Lei. W niedzielę lider ekipy Sokołów S.A. zapisał przy swoim nazwisku dwa zwycięstwa. Najpierw zagraniczny zawodnik gospodarzy wygrał z Bartoszem Suchem 3:0, a następnie pokonał Piotra Chodorskiego 2:1. Warto zauważyć, że aż trzy z pięciu wygranych setów urodzony w Chinach tenisista stołowy zwyciężał w stosunku 11:3.

Cenne „oczko” do dorobku gospodarzy dorzucił także Patryk Zatówka, który pewnie wygrał z Piotrem Chodorskim 3:1. Bliski odniesienia zwycięstwa był także Paweł Chmiel, jednak ostatecznie po tie breaku musiał uznać wyższość Tomasza Lewandowskiego.

- Cieszymy się z kolejnych zwycięstw w LOTTO Superlidze. Derby to dodatkowe emocje i stres, więc cieszę się, że daliśmy radę i pokazaliśmy dobry tenis stołowy w naszym wykonaniu. Chciałbym pochwalić Pawła Chmiela, któremu co prawda nie udało się wygrać pojedynku z Lewandowskim, ale walczył i dostarczył sporo emocji kibicom – powiedział po spotkaniu Kamil Dziukiewicz, menadżer zespołu z Jarosławia.

Teraz przed tenisistami stołowymi z powiatu jarosławskiego krótka przerwa. Kolejny mecz w LOTTO Superlidze Sokołów S.A. rozegra 16. października na wyjeździe z AZS AWFiS Baltą Gdańsk.

Sokołów S.A. Jarosław – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Kou Lei – Bartosz Such 3:0 (11:9, 11:3, 11:3)

Patryk Zatówka – Piotr Chodorski 3:1 (11:9, 11:9, 7:11, 11:6)

Paweł Chmiel – Tomasz Lewandowski 2:3 (11:7, 7:11, 8:11, 12:10, 9:11)

Kou Lei – Piotr Chodorski 2:1 (11:3, 11:13, 11:8)

Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Sokołów S.A. Jarosław 2:3

Asuka Machi – Kou Lei 0:3 (9:11, 5:11, 11:13)

Artur Grela – Patryk Zatówka 3:0 (11:5, 11:5, 11:8)

Viacheslav Burov – Paweł Chmiel 1:3 (13:15, 14:12, 5:11, 9:11)

Asuka Machi – Patryk Zatówka 2:0 (11:6, 11:7)

Artur Grela/Patryk Jendrzejewski – Kou Lei/Paweł Chmiel 0:2 (5:11, 6:11)

Dawid Jadam podwójnym mistrzem Polski młodzików

Kapitalne wiadomości napłynęły z Krosna. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i zawodnik Kolpingu Jarosław - Dawid Jadam wywalczył dwa złote medale Mistrzostw Polski młodzików w grze pojedynczej i grze podwójnej. Dodatkowo tytuł wicemistrzów Polski do lat 13 wywalczyła drużyna Kolpingu.

Dawid Jadam był faworytem tegorocznego czempionatu i nie zawiódł. W Krośnie nasz zawodnik pewnie zwyciężył w turnieju gry pojedynczej, pokonując w meczu finałowym Artura Gromka 3:0. Do mistrzowskiego tytułu w singlu Jadam dorzucił także złoty medal w grze podwójnej, wywalczony w parze z Marcelem Błaszczykiem.

Na podium Mistrzostw Polski młodzików stanęła także drużyna Kolpingu Jarosław (Dawid Jadam, Szymon Flaumenhaft i Alan Zieliński), która w silnej stawce została sklasyfikowana na drugiej pozycji.

Informacja prasowa klubu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...