poniedziałek 26.10.2020

26 października br. odbyła się XXVI sesja Rady Miasta Jarosławia z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. W porządku obrad znalazło się 8 projektów, z których każdy zyskał poparcie większości radnych.

Na początku obrad przyjęto protokół z XXV sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 21 września 2020 roku.

Rada uchwaliła nowy Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Jarosław. Określono szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przyjęto tez uchwałę w sprawie postanowienia o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

Radni wyrazili zgodę na zbycie udziału w nieruchomości niezabudowanej stanowiącej współwłasność Gminy Miejskiej Jarosław oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o.o.

Ustalono szczegółowe zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia dla seniorów. Zmieniono uchwałę w sprawie warunków i trybu finansowania zadań z zakresu sportu w Gminie Miejskiej Jarosław.

Przyjęto zmiany W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Jarosławia na 2020 rok.

Radni zapoznali się z informacją o stanie placówek oświatowych w rozpoczętym roku szkolnym 2020/2021 oraz ze sprawozdaniem z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym zwłaszcza z wykonania uchwał rady.