poniedziałek 9.11.2020

Dwa medale: złoty i srebrny wywalczyli tenisiści stołowi Kolpingu Jarosław w 1. Grand Prix Podkarpacia kadetów i kadetek.

W turnieju, który odbył się w sobotę w Nowej Sarzynie, pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Szymon Flaumenhaft, a na drugiej pozycji w gronie dziewcząt została sklasyfikowana Natalia Maciałek.

Szymon Flaumenhaft, który w sobotnim turnieju był jednym z najmłodszych uczestników, w całych zawodach przegrał zaledwie dwa sety! Z dobrej strony w Nowej Sarzynie zaprezentowali się także pozostali przedstawiciele jarosławskiego klubu. Natalia Maciałek wśród kadetek przegrała tylko jeden pojedynek - w finale z Kingą Hawro. W 1. Grand Prix Podkarpacia do lat 15 zaprezentowali się także Alan Zieliński i

Łukasz Hajduk. Pierwszy został sklasyfikowany na siódmej pozycji, a drugi rywalizację ukończył na czternastej pozycji. Od niedzieli w Jarosławiu trwa obóz reprezentacji Polski juniorów i juniorek. W zajęciach, które już po raz drugi organizowane są na obiektach MOSiR Jarosław, udział bierze trzynastu zawodników, w tym reprezentanci Kolpingu Jarosław: Anna Brzyska, Karolina Hołda, Martyna Hajduk, Dawid Jadam i Szymon Brud oraz trenująca na co dzień w jarosławskim ośrodku i mieszkająca w Jarosławiu Kinga Hawro.

- Cieszę się, że Jarosław stał się ośrodkiem, w którym mogą się rozwijać tenisiści stołowi nie tylko z naszego regionu, ale także i z całego kraju. Trwające na obiektach MOSiR zgrupowanie z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój zawodników - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer występującego w LOTTO Superlidze zespołu Sokołów S.A. Jarosław oraz jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Informacja prasowa klubu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...