środa 18.11.2020
Pływalnia w Tarnobrzegu.
Pływalnia w Tarnobrzegu.

Informacje o sukcesach sportowych jarosławskiej młodzieży ciągle cieszą. Powody do dumy mają kluby AZS Jarosław i Błysk Jarosław.

Ich wychowankowie świetnie zaprezentowali się 7  listopada br. podczas Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 10-11 lat (II edycji jesiennej) w Tarnobrzegu.

W zawodach startowało około 140 zawodników z 15 klubów województwa. Padło wiele rekordów życiowych.

Mimo silnej konkurencji w Tarnobrzegu rewelacyjnie spisał się Fabian Brożyniak z klubu AZS Jarosław. Udział w zawodach zakończył ze statuetką najlepszego zawodnika i dwukrotnego - złotego medalisty.

Wyniki: 

1 miejsce - 50 m stylem grzbietowym, czas 34,20

1 miejsce - 200 m stylem zmiennym, czas 2:46,30

Do pobicia rekordu z 1995 r. zabrakło Fabianowi zaledwie 0,07.

- Po zawodach jarosławianin został okrzyknięty „Jamesem Bondem". Znana wszystkim cyfra agenta 007 będzie przez najbliższy czas spędzała sen z powiek młodemu zawodnikowi znad Sanu – podsumowuje żartobliwie trener, Mateusz Leja.

Na wymagającym dystansie 200 m stylem zmiennym Fabian uzyskał czas 2:46,30. Był bezkonkurencyjny, pozostawiając rywali z 11-sekundową stratą.

Na co dzień zawodnik uczęszcza do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Tam pod okiem trenerów rozwija swoją pasję do pływania.

W Tarnobrzegu świetnie zaprezentowała się również Julia Majcher z klubu Błysk Jarosław. Zwyciężyła na dystansie 100 m stylem klasycznym. Dzień wcześniej brała udział w wyczerpującym Aquatlonie.

Gratulujemy i czekamy na kolejne dobre wiadomości.

Fotografie z archiwum klubów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...