wtorek 24.11.2020

23 listopada odbyła się XXVII sesja Rady Miasta Jarosławia z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. W porządku obrad znalazło się 8 projektów, z których każdy zyskał poparcie większości radnych.

Na początku obrad przyjęto protokół z XXVI sesji Rady Miasta Jarosławia z dnia 26 października 2020 roku.

Rada przyjęła następnie kilka uchwał, w tym jedną  zmieniającą uchwałę w sprawie powołania stałych komisji Rady Miasta Jarosławia. W jej efekcie do Komisji Budżetowej dołączył radny Krzysztof Kiper. Przyjęto Program współpracy Gminy Miejskiej Jarosław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

Radni zdecydowali, by przyjąć dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn. „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jarosławiu”.

Podjęto uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki tej opłaty oraz zwolnienia z tej opłaty, a także w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław.

Rada wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości przy ul. Starosanowej oraz zgodę na zakup nieruchomości położonej przy ul. Grodziszczańskiej.

Radni zapoznali się z informacjami na temat realizacji inwestycji miejskich oraz postępów prac prowadzonych w związku z rewitalizacją rynku.