poniedziałek 14.12.2020

Została zakończona druga edycja Konkursu „Podkarpackie – moje miejsce na ziemi” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego regionu.

W ubiegłym roku, w dwudziestą rocznicę reformy samorządowej powołującej 16 województw, został zainicjowany Konkurs Podkarpacie tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego. Nasze osiągnięcia i wyzwania”. Najwięcej nadesłano prac plastycznych, pojawiły się także prezentacje i utwory literackie, po raz pierwszy album fotograficzny, spot filmowy i autorskie piosenki. 

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie zdobyła prezentacja multimedialna „Moje miasto Jarosław" autorstwa Martyny Stec, uczennicy I klasy Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu oraz wokalistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, przygotowana pod kierunkiem instruktor Justyny Woty. 

"Organizatorzy Konkursu dziękując nauczycielom i opiekunom artystycznym za zaangażowanie, gratulują osiągnięć, które są świadectwem przykładnej aktywności pedagogicznej, artystycznej i wychowawczej. Życzmy sobie wszyscy tego, aby przyszłoroczna edycja spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli – mieszkańców Podkarpacia. Również w taki sposób można okazywać swoje przywiązanie do naszej „małej ojczyzny”. Talentów u nas nie brakuje, trzeba je tylko pokazać".

                                                                        Krystyna Leśniak-Moczuk

Organizatorzy konkursu:Instytut Nauk Socjologicznych w Uniwersytecie Rzeszowskim i Samorząd Województwa Podkarpackiego.  

 

 

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...