wtorek 9.02.2021

Zakres obowiązków Gminy Miejskiej Jarosław związany z zimowym utrzymaniem dróg i chodników na terenie Jarosławia.

Wszelkie interwencje oraz uwagi dotyczące stanu chodników, jezdni i parkingów stanowiących własność Gminy Miejskiej Jarosław, należy zgłaszać:

Wydział Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta Jarosławia:

1. Rynek 6, I p, pok. 12c

nr telefonów: 16 624 87 22, 16 624 87 74 w godz. od 7 30  do 15 30 (pon.–pt.)

2. Dyspozytor „Akcji zima” 16 621 63 87, lub 781 446 178 czynny całą dobę

Uwaga!

Za uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomość, niezależnie, czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek, odpowiadają właściciele tych nieruchomości, (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością.) Obowiązek taki nakłada na w/w właścicieli ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U.  z 2020 r, poz.1439).

Nawet w przypadku, gdy Zarząd Dróg udrażnia i częściowo odśnieża chodniki (zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych) nie zwalnia to w/w właścicieli z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości.

WYKAZ DRÓG GMINNYCH W JAROSŁAWIU W SEZONIE ZIMOWYM 2020/2021 DO ZIMOWEGO UTRZYMANIA ZNAJDUJE SIĘW ZAŁĄCZNIKU

• Pobierz ZImowe utrzymanie dróg_ zasady.doc