czwartek 28.01.2021
Spotkanie zastępcy burmistrza Wiesława Pirożka z seniorami w Dziennym Domu Senior+ przy Pl. Mickiewicza 18.
Spotkanie zastępcy burmistrza Wiesława Pirożka z seniorami w Dziennym Domu Senior+ przy Pl. Mickiewicza 18.

Dla podopiecznych - w większości osób samotnych - to szansa na wyjście z domu, spotkanie się z osobami w podobnej sytuacji i skorzystanie z najróżniejszych zajęć - także rehabilitacji. Powstanie nowej placówki było możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Senior+.

Materiał wideo do obejrzenia po kliknięciu w TVP3 Rzeszów

 

Nowa placówka czynna jest przez 8 godzin dziennie - od poniedziałku do piątku. Korzysta z niej już 12 osób - docelowo będzie ich 20. Wspólnie decydują, co będą każdego dnia robić. Dla nich - jak mówią - najważniejsze jest to, że mogą być razem. Choć pandemia na razie trochę to utrudnia.

 

Podopieczni wspólnie uczestniczą w warsztatach plastycznych czy tanecznych. Przygotowują też posiłki - w planach są spotkania z dietetykiem i psychologiem. Ważną częścią każdego dnia jest rehabilitacja. Na przykład na bieżni czy rowerkach.

 

Dom Seniora powstał w centrum Jarosławia - w miejscu znajdujących się tu kiedyś dwóch sklepów. Remont pomieszczeń i dostosowanie ich do nowych potrzeb kosztowało 580 tysięcy złotych - z czego 300 tysięcy samorząd dostał z rządowego programu Senior+. Dzięki temu nowa placówka ma bardzo wysoki standard.

 

To czwarta taka placówka w Jarosławiu. W mieście już działają 2 dzienne domy seniorów i 2 kluby seniorów. Jeśli będzie zainteresowanie - samorząd chce tworzyć kolejne. Tak by znajdowały się w każdej z 7 dzielnic miasta.

Źródło informacji: www.rzeszow.tvp.pl

 

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W NOWO POWSTAŁYCH PLACÓWKACH: Dziennym Domu Senior+ przy Pl. Mickiewicza 18 oraz Klubie Seniora na os. Jagiellonów 1.
Szczegóły po kliknięciu w artykuł Nabór do Dziennego Domu i Klubu „Senior+”

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...