wtorek 16.02.2021

28 stycznia 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu obchodzony był Dzień Ochrony Danych Osobowych.

W ramach obchodów zorganizowano liczne zajęcia pod hasłem "Twoje dane - twoja sprawa". W oddziałach zerowych została przeprowadzona pogadanka. Uwrażliwiono dzieci na nieudostępnianie osobom obcym swoich danych oraz informacji dotyczących rodziny. W klasach 1 - 3 zostały przeprowadzone lekcje na temat ochrony danych osobowych. Uwagę zwrócono na zagrożenia związane z ochroną tożsamości i prywatności. Uczniowie ze szczególną uwagą oglądali filmy edukacyjne, chętnie wypowiadali się i brali udział w zajęciach.

W ramach zajęć plastycznych każda klasa wykonała plakaty, które zdobią gazetki szkolne. Klasy II c i III b wykonały bilbord oraz ulotki, z którymi wyszły na ulice miasta. Uczniowie wcielali się w aktorów apelując do przechodniów o ochronie swojej prywatności. W klasach 4 – 8 zostały przeprowadzone lekcje  na temat: „Chroń swoje dane osobowe – masz do tego prawo”. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali ulotki i plakaty, zaś na lekcjach informatyki uczniowie rozmawiali o ochronie danych osobowych w świecie wirtualnym.   

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. S. Konarskiego

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...