czwartek 25.02.2021
Jubilaci z burmistrzem Waldemarem Paluchem, wójtem Gminy Jarosław Elżbietą Grunt, kierownikiem USC Ewą Rokoszyńską oraz zastępcą Teresą Olesek.
Jubilaci z burmistrzem Waldemarem Paluchem, wójtem Gminy Jarosław Elżbietą Grunt, kierownikiem USC Ewą Rokoszyńską oraz zastępcą Teresą Olesek.

Na przekór pandemii i wszelkim trudnościom, w zabytkowej kamienicy Gruszewiczów, w reprezentacyjnej Sali Ślubów, miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Złote i Diamentowe Gody, stały się okazją do uhonorowania pięciu małżeństw medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Odznaczenie to nadawane jest od ponad 25 lat przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast przywilej dekorowania ma najważniejsza osoba w mieście, czyli Burmistrz Miasta Jarosławia. Wraz z życzeniami kolejnych lat pożycia małżeńskiego w zdrowiu oraz serdecznej opiece osób najbliższych, burmistrz, wręczył medale, dyplomy, kwiaty oraz upominki. Do życzeń przyłączyła się również Wójt Gminy Jarosław, Elżbieta Grunt oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Ewa Rokoszyńska. Kierownik USC podkreśliła, że na żaden medal nie pracuje się tak długo. Dla Złotych Jubilatów to ponad 18 000 dni, dla Diamentowych tych dni to ponad 21 000.

50-lecie pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody obchodzili Państwo:

- Mieczysław i Krystyna Marcjanna Sosnowie,

- Stanisław i Franciszka Staniszewscy,

- Tadeusz i Zofia Żyłowie,

- Eugeniusz i Krystyna Przepłatowie.

60-lecie pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody obchodzili Państwo:

- Józef i Gustawa Bukowie. 

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat, wyraz uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty.

Odznaką Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis: ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

O nadanie odznaczenia występuje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Zainteresowane małżeństwa, spełniające ten warunek, zapraszamy do Urzędu Stanu Cywilnego; tel. 16 624 87 67.

Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych jubileuszy!

Agnieszka Wilczyńska-Gemra

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...