wtorek 23.03.2021

22 marca odbyła się XXXI sesja Rady Miasta Jarosławia, w zdalnym trybie obradowania, podczas której podjęto 6 uchwał.

Radni wyrazili zgodę na utworzenie Podkarpackiej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej sp. z o.o. oraz zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w tworzonej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Podjęli też uchwałę w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt w Jarosławiu na 2021 rok. Wyrazili zgodę na przystąpienie Gminy Miejskiej Jarosław do programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Za zgodą Rady Miasta Jarosławia zostały zmodyfikowane zasady funkcjonowania w mieście budżetu obywatelskiego. Przedmiotem obrad było również podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta Jarosławia, która została uznana za bezzasadną.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2020, a także z raportem z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2020. Omówiona została także działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w  szczególności sprawozdanie z działalności MOPS za 2020 rok, sprawozdanie z realizacji Programu „Jarosławska Karta Seniora” za 2020 rok, sprawozdanie z realizacji Programu „Jarosławska Karta Dużej Rodziny” za 2020 rok.